«Наука України: доступ до знань»

«Наука України: доступ до знань» – новий проект Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського розпочала реалізацію нового проекту – корпоративного формування інформаційного порталу «Наука України: доступ до знань», покликаного популяризувати, підвищувати рейтинг та доступність електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів наукових бібліотек України на базі використання сучасних бібліотечних та веб-технологій. Розробники проекту запрошують науково-інформаційні центри та наукові бібліотеки долучатися до його реалізації на засадах партнерської взаємодії.

Відповідно до концепції проекту портал «Наука України: доступ до знань» орієнтуватиме користувачів у науково-освітніх електронних ресурсах, представлених на сайтах наукових національних, обласних, спеціалізованих і університетських бібліотек України, а також інформуватиме про тих, хто ці ресурси створює. Ядром інформаційного масиву порталу будуть різноаспектні наукові ресурси порталу НБУВ.

За словами автора ідеї та координатора проекту – керівника Центру бібліотечних електронних ресурсів і технологій НБУВ, доктора наук із соціальних комунікацій Катерини Лобузіної, портал створює умови єдиної точки доступу до вітчизняних наукових ресурсів. Його інструменти допоможуть користувачам швидко знаходити необхідну інформацію за галузями знань, темами, ключовими словами, персоналіями та видами документів у бібліографічних, реферативних і повнотекстових базах даних, колекціях та в інших типах ресурсів. Пошуку наукових видань і публікацій українських вчених сприятиме сформований реєстр академічних установ та науковців.

Нині ресурс активно наповнюється, до проекту вже приєдналося 18 бібліотек, серед яких: Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія», Науково-технічна бібліотека Національного університету харчових технологій, Наукова бібліотека Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека імені Д. І. Чижевського, Бібліотека Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Ознайомитися з інформаційним порталом «Наука України: доступ до знань» можна за адресою: www.irbis-nbuv.gov.ua/Sci_Lib_UA.
З питань реєстрації та оновлення інформації про бібліотеку та її ресурси звертайтесь до відділу технологій дистанційного обслуговування (vtdo@nbuv.gov.ua).
Прес-служба НБУВ

Portal_NBUV

Поділитися: